POZVÁNKA: 17. psychosomatická konference v Liberci

30. Říjen 2017 - 14:34 -- Michal Čevelíček

DOSPĚLÝ A DĚTSKÝ PACIENT V PSYCHOSOMATICE

Společnost pro psychosomatickou medicínu (SPM ČLS JEP) ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) a s Institutem rozvoje dovedností v pomáhajících profesích s.r.o. připravují konferenci pro co nejširší odbornou veřejnost.

Po úspěšné 16. konferenci na téma psychosomatika v klinických oborech chceme soustředit pozornost na to nejpotřebnější téma, tedy spolupráci medicínských oborů a humanitních oborů při péči o psychosomatické pacienty. Tu potřebují pacienti s medicínsky nevysvětlitelnými symptomy a s chronickým průběhem chorob, kde hrají psychosociální aspekty stonání nezanedbatelnou roli.

Zveme všechny zájemce o psychosomatickou problematiku, z jakýchkoli klinických oborů, odborníky na psychosomatiku, lékaře, psychology a fyzioterapeuty, ale i další pomáhající profese, které potřebujeme pro rozvinutí sítě spolupracujících zařízení. Psychosomatická medicína poskytuje těmto odborníkům a jejich pacientům prostor, ve kterém je možné porozumět složitému bio-psycho-sociálnímu stonání. Prostor, ve kterém se mohou setkávat nejen pacienti s lékaři, ale i s psychology, psychoterapeuty, fyzioterapeuty, rodinnými terapeuty a dalšími odborníky. Je to prostor týmové spolupráce.

Přijďte se na něm podílet. Podělte se o své zkušenosti s ostatními.

za přípravný výbor konference

MUDr. Vladislav Chvála, předseda